Як обрати дитячий матрац

Як обрати дитячий матрац

На якій поверхні краще спати немовлятам

Доказова медицина каже, що дитина до року має спати на жорсткій, рівній поверхні в положенні на спині: особливо в перші 5 місяців це зменшує загрозу синдрому раптової смерті немовлят (СРСН).

Важливо памʼятати, що під час сну на м’якій поверхні або ж на животі дитині складніше дихати. Тому для відпочинку дітей, яким не більше року, ми рекомендуємо використовувати сторону А на всіх моделях матраців Sonto: вона ідеально підходить для немовлят.

Чи є кокосова койра обов’язковою
складовою дитячого матрацу

Кокосова койра — натуральний компонент, достатньо жорсткий та зносостійкий. Дуже часто койра використовується як наповнювач дитячих матраців, тому що вона добре тримає правильне положення тіла немовляти.

Водночас вона не є обов’язковою складовою, та її можна сміливо замінити на сучасний штучний наповнювач. Наприклад, 3D-мат, яким може похвалитися модель матраців Aero.

Головне — матеріал наповнення повинен мати відповідну жорсткість і бути сертифікованим. Памʼятайте: неякісні складові матрацу можуть спричинити виникнення алергії у малечі.

Коли дитину можна перекладати на м’якшу поверхню

Після року дитину не тільки можна, але й потрібно перекласти на м’якшу поверхню. Малюки вже сміливо ходять, через що збільшується навантаження на хребет і кінцівки, а більш мʼяка поверхня допоможе їм розслабити м’язи та відпочити.

Якщо ви користувалися матрацом іншого виробника, то вам доведеться купити нову, ортопедичну модель. Якщо ж ви відразу придбали матрац Sonto, то вам треба лише перевернути його на сторону Б.

Чи можна використовувати той самий матрац для другої дитини

Ми не рекомендуємо це робити. Є велика ймовірність того, що матрац після використання упродовж декількох років або тривалої паузи в експлуатації міг втратити свої властивості. Краще придбати новий матрац: якісна модель забезпечить здоровий сон і повноцінний відпочинок вашій малечі.

Як не помилитися у виборі матрацу для немовлят

Купуйте двосторонній матрац. Один бік більш жорсткий — він для використання, з перших днів життя малечі. Інший бік, більш м’який — підійде дитині після року (в період, коли малюк почав ходити).
Замірте ліжко і матрац. Останній має чітко відповідати розмірам спального місця. Добрим знаком буде щільне прилягання до бортиків ліжка.
Оберіть матрац із гіпоалергенним наповненням. Це мінімізує ймовірність виникнення алергічної реакції у дитини.
Перевірте наявність сертифікату. Він підтвердить якість матеріалів і компонентів виробу, а також повну відповідність важливим вимогам до товарів для немовлят.